Preparaty kwasu hialuronowego do mezoterapii, wypełnień, wolumetrii, global anti-aging therapy: 

 

Juvéderm

Juvedérm ULTRA to linia wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego z lidokainą (miejscowy środek znieczulający), które wstrzykuje się, aby przywrócić twarzy objętość, wypełnić drobne linie, zmarszczki, bruzdy i zarysować kontur ust.

Juvéderm ULTRA 2 to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania, stosowany w celu usunięcia drobnych linii, w szczególności w okolicach oczu i bardzo blisko powierzchni skóry.

Juvéderm ULTRA 3 to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania, stosowany w celu wygładzenia średnich i głębokich zmarszczek, np. między nosem a kącikiem ust.

Juvéderm ULTRA 4 to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania, zapewniający jeszcze intensywniejszy efekt wypełnienia, stosowany w celu usunięcia znaczących zagłębień skóry za pomocą wstrzyknięć, a także dokonania korekty ust i powiększenia kości policzkowych.

Juvéderm® HYDRATE preparat stosowany w celu poprawy nawilżenia i elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Juvéderm® HYDRATE posiada unikalny skład z dodatkiem antyoksydanta o nazwie mannitol, który pozwala regenerować suchą i starzejącą się skórę.

Juvéderm® ULTRA SMILE to preparat przeznaczony do nadawania pełnego, delikatnego i naturalnego wyglądu ust i obszaru wokół nich. Jest delikatny, ponieważ dodano do niego środek znieczulający, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy. 

 

Stylage

Pierwsza linia innowacyjnych żeli jednofazowych zawierających usieciowany kwas hialuronowy z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-Like w połączeniu z naturalnymi przeciwutleniaczami. Dostępne także w linii  z lidokainą z wyjątkiem Hydro i HydroMax).

Korzyści z zastosowania antyoksydantów (manitol/sorbitol):

Sorbitol i manitol, które są przeciwutleniaczami wykazującymi silne działanie wymiatające wobec najbardziej agresywnych rodników hydroksylowych, opóźniają degradację kwasu hialuronowego po iniekcji, wydłużając tym samym okres utrzymywania się kwasu hialuronowego w tkankach.

Stylage S stosowany jest do korekty drobnych zmarszczek.

Stylage M stosowany jest do korekty zmarszczek średniogłębokich.

Stylage L stosowany jest do głębokich i bardzo głębokich bruzd i fałdów skóry, jak również zewnętrznej powierzchni dłoni

Stylage XL to żel zawierający kwas hialuronowy usieciowany z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-Like, przeznaczony do korekcji objętościowej, który wspomaga skórę i poprawia owal twarzy, zapewniający natychmiastowy, długotrwały efekt. Produkt ten został opracowany z myślą o przywróceniu utraconej objętości lub stworzeniu nowego wypełnienia.

Stylage Hydro to udoskonalony żel zawierający kwas hialuronowy, przeznaczony do przeciwdziałania przesuszeniu i zwiotczeniu skóry o umiarkowanym nasileniu. Wchodzący w skład produktu mannitol o działaniu przeciwutleniającym wzmacnia ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i chroni nieusieciowany kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją, zapewniając tym samym efekt długotrwałego nawilżenia. Stylage Hydro zapewnia aktywne i długotrwałe nawilżanie skóry, poprawę struktury skóry i sprawia, że skóra jest mniej narażona na procesy starzenia, jest zdrowa i promienna.

Stylage HydroMax to żel zawierający usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu ze sterylną, całkowicie biodegradowalną i nietoksyczną substancją nawilżającą – sorbitolem Proddukt jest przeznaczony do przeciwdziałania przesuszeniu lub zwiotczeniu skóry o dużym nasileniu. Dzięki zawartości sorbitolu o silnych właściwościach przeciwutleniających i nawilżających produkt ten pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, zapewniając tym samym właściwy poziom jej nawilżenia, a także ogranicza degradację słabo usieciowanego kwasu hialuronowego. 

Stylage Special Lips jest przeznaczony na nadawania objętości, korekcji konturu ust, wygładzenia zmarszczek wokół ust oraz do nawilżenia czerwieni wargowej. Pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego, długotrwałego efektu.

 

Regenyal

Regenyal Idea - ma wskazania do korekcji szerokiej gamy najczęściej wystepujących defektów: objetości (okolica jarzmowa i podjarzmowa, okolica nosowo-wargowa, kąciki ust), zmarszczki powierzchniowe, zmarszczki średnie i głębokie. Regenyal Idea jest zbudowany z czystego kwasu hialuronowego pozyskiwanego z biosyntezy bakteryjnej. Proces produkcyjny, opracowany w trakcie wieloletnich badań i chroniony światowym patentem, pozwolił na uzyskanie produktu, który gwarantuje:

- odbudowę w skórze właściwej aparatu strukturalnego kompatybilnego z morfologią twarzy;
- wspomaganie procesów metabolizmu skóry;
- skuteczność i elastyczność produktu iniekcyjnego, który dopasowuje się do fizjologicznego sposobu dystrybucji kwasu hialuronowego w tkance;
- optymalna trwałość

Bioexpander

Uzupełnia ofertę linii wypełniaczy. To innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w kontrolowaniu rozległych wolumetrii. Dzięki mniejszej lepkości i ekstremalnej plastyczności jest to skuteczna formuła we wszystkich tych przypadkach, gdzie chcemy uzyskać dużą jednolitość i spójność uzyskanej objętości, której efektem będzie zdecydowana poprawa jędrności, napięcia i elastyczności skóry typowych dla młodego wygladu.

Innowacyjne rozwiązanie stworzone dla odbudowy równowagi wolumetrycznej twarzy: dzięki wyjątkowej elastyczności i właściwościom tiksotropicznym, produkt perfekcyjnie integruje się z tkanką, wykazując swoją największą skuteczność tam, gdzie trzeba uzyskać naturalny efekt kształtowania dużych powierzchni. Synergia z Fidia Farmaceutici, światowym liderem w badaniach i produkcji kwasu hialuronowego, zapewnia najwyższy standard pod względem oczyszczenia, zwłaszcza ze względu na zupełny brak kwasów nukleinowych gwarantuje przewagę jakościową i absolutne bezpieczeństwo.

Regenyal Lips

Produkt przeznaczony specjalnie do zabiegów na usta:

• mniejsza lepkość 
• skuteczna kontrola efektów po zabiegu
• ograniczone do minimum pojawienie się ewentualnych obrzęków (powszechnie wystepujących po podaniu wypełniacza: efekt uboczny, który choć krótkotrwały, jest dobrze widoczny w tak delikatnej okolicy i centralnej okolicy dla morfologii twarzy).

 

Newest

(kw. hialuronowy, polinukleotydy, mannitol)

Żel do infiltracji śródksórnych na bazie kwasu hialuronowego (pochodzenia naturalnego z biofermentacji 1000 KD- stężenie 10mg/ml), polinukleotydów (frakcje DNA o wysokim ciężarze cząsteczkowym - stężenie 10mg/ml ) i mannitolu (polihydroksylowy alkohol cukrowy przedłużający utrzymywanie się kwasu hialuronowego - stężenie 220mM/L).

Działa wpływając na wzrost ilości aktywowanych fibroblastów, ilości zmagazynowanych protein (kolagen, elastyna, itp.) oraz znacząco poprawia nawilżenie skóry.

Wskazania: biorewitalizacja, biorestrukturalizacja i przebudowa skóry, fotostarzenie, poprawa napięcia i elastyczności skóry, skóra wiotka, ujędrnianie.

Efekty:

-natychmiastowa poprawa jędrności skóry

-przedłużona w czasie poprawa napięcia i elastyczności skóry

-poprawa świetlistości i wyglądu skóry

-zmniejszenie i spowolnienie procesu pojawiania się zmarszczek

-zmniejszenie i redukcja wiotkości skóry

 

Ialest

(kw. hialuronowy)

Wskazania: biorewitalizacja, ujędrnianie, skóra sucha, skóra wiotka, przygotowanie do wypełnień.

Wpływa na fizjologiczną równowagę w tkankach przywracając im właściwości mechaniczne i elastyczne oraz uczestniczy w pobudzaniu fibroblastów, makrofagów i komórek śródbłonkowych, ponadto pełni rolę wymiatacza niektórych wolnych rodników. Ilość endogennego kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem, co skutkujezmianami zachodzącymi w naskórku i skórze właściwej przyspieszającymi starzenie się skóry i pojawianie sięzmarszczek. Dzięki swojej wrodzonej zdolności nawilżania Ialest® pozwala na bardzo wyraźną poprawę odżywienia i utkania skóry, co znacznie poprawia jej wygląd.

Jest zalecany w terapiach medycznych w połączeniu z preparatem Plinest

 

Polinukleotydy (Plinest, Plinest FAST)

głęboko nawilżają skórę, sprawiając, że uzyskuje ona prawidłową konsystencję staje się gęsta, napięta i jędrna.

Polinukleotydy sprzyjają odżywianiu fibroblastów oraz chronią przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV, tworząc przyjazne środowisko dla fizjologicznej regeneracji i rewitalizacji fibroblastów i skóry.

Żele do infiltracji śródskórnych na bazie polinukleotydów. Zwiększa jędrność, napięcie i elastyczność skóry, sprzyja odzyskaniu estetyki i funkcjonalności obszarów z przerostami włóknistymi (rozstępy, blizny). Regularne podawanie polinukleotydów wywołuje przedłużone nawilżanie izoosmotyczne, które poprawia odżywienie macierzy skórnej i stymuluje fibroblasty do podziału i zwiększonego wydzielania składników macierzy pozakomórkowej nawet o 30%.

Plinest

(polinukleotydy w stężeniu 20 mg/ml)

Wskazania: biorewitalizacja, fotostarzenie, nawilżanie, poprawa napięcia i elastyczności skóry

skóra wiotka

>Dla skóry dojrzałej

>Fotostarzenie

>Kuracja uderzeniowa

 

Plinest FAST

(polinukleotydy w stężeniu 7,5 mg/ml)

Wskazania: biorewitalizacja, skóra wrażliwa i cienka, profilaktycznie dla młodych pacjentówstymulacja i odżywienie skóry owłosionej, głowy, rozstępy

>Dla okolic ze skórą cienka i delikatną (okolica oczu, szyja), obszary szczególne(skóra owłosiona głowy)

>Dla młodej skóry

>Jako zabiegi podtrzymujące

 

SKIN-B

kw. hialuronowy (monomery 20-38), glukozamina, Lcysteina, L- izoleucyna, Lprolina, L-valina, L-glicyna, Lseryna, L-alanina, dwuwęglan sodu.

Wskazania: biorewitalizacja, nawilżanie, poprawa napięcia i elastyczności skóry

Skin-B pozwala na stymulację fibroblastów do neosyntezy podstawowych składników macierzy. Następuje aktywacja receptorów CD44 fibroblastów i dostarczenie do pobliskich komórek składników niezbędnych do produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów- to daje biologiczną poprawę stanu skóry.

 

SKIN-R

kw. hialuronowy (monomery 20-38), glukozamina, Lprolina, L-lizyna, glicyna, dwuwęglan sodu.

Wskazania: biorestrukturalizacja i przebudowa skóry skóra wiotka ujędrnianie.

Skin-R ma na celu aktywację fibroblastów, które zwiększają jędrność skóry poprzez syntezę kolagenu typu 1 (zabliźniającego). Poprzez działanie fragmentów kwasu hialuronowego i kwaśnego, hipertonicznego roztworu aminokwasów, aktywują się CD39 i CD 40 „fibrotic fibroblast”’. Uzyskuje się w ten sposób zwłóknienie skóry właściwej z rozciągnięciem (wygładzeniem) tkanek znajdujących się powyżej.

 

SKIN – OX

kw. hialuronowy (monomery 20- 38), L-seryna, L-alanina, Lcysteina, L-leucyna, chlorowodorek L-lizyny, LProlina,L-valina, wit.C, glutation.

Wskazania: biorewitalizacja + zwiększona ochronaprzed stresem oksydacyjnym.

Preparat na bazie kwasu hialuronowego, prekursorów i antyoksydantów o właściwościach biostymylujących. Ze względu na dodatek antyoksydatów intensywniej chroni macierz komórkową skóry przed szkodliwym działaniem działaniem wolnych rodników.

 

SKIN – C

kw. hialuronowy (monomery 20- 38), bitartrat choliny, glicyna, Lseryna, L-alanina, chlorowodorek L-lizyny, cysteina.

Wskazania: biorewitalizacja ze szczególnym uwzględnieniem naskórka.

Preparat na bazie kwasu hialuronowego i choliny o działaniu biostymulującym, ze szczególnym uwzględnieniem poprawy systemu cholinergicznego w naskórku oraz do tonifikacji tkanki mięśniowej twarzy i ciała.

 

 NCTF

Czysty biologicznie kompleks polirewitalizujący oparty na związkach biologicznie czynnych:
- Kwas hialuronowy (0,025 mg/ml) – Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania i wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu doskonale nawilża skórę.  Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
- 13 witamin – Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, rozjaśnia.
- 23 aminokwasy – Podstawowe składniki budujące białka, m.in. kolagen i elastynę.
- 6 składników mineralnych – Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową ustroju.
- 6 koenzymów – Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
- 5 kwasów nukleinowych – Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
- 2 czynniki redukujące – Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

NCTF 135 HA

Czysty biologicznie kompleks polirewitalizujący oparty na związkach biologicznie czynnych:
- Kwas hialuronowy (5 mg/ml) – Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania i wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu doskonale nawilża skórę.  Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
- 13 witamin – Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, rozjaśnia.
- 23 aminokwasy – Podstawowe składniki budujące białka, m.in. kolagen i elastynę.
- 6 składników mineralnych – Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową ustroju.
- 6 koenzymów – Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
- 5 kwasów nukleinowych – Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
- 2 czynniki redukujące – Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

 

CytoCare 532 

Wyjątkowość tego produktu polega na idealnie dobranym stężeniu kwasu hialuronowego (32 mg/5 ml), zawieszonego w unikatowej kompozycji 55 aktywnych, wysoce stabilnych składników, takich jak witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Synergiczne działanie odpowiednich witamin, aminokwasów i minerałów

z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową, poprawia głębokie nawilżenie, efektywnie rewitalizuje skórę.  

 

Gama preparatów RRSREPAIRS – naprawia / REFILLS –wypełnia / STIMULATES – pobudza

 

W linii preparatów RRS® zawarto kwintesencję wiedzy naukowej i postępu technicznego. Innowacyjne receptury preparatów RSS® przeznaczonych do powierzchniowych i głębokich iniekcji służących odmłodzeniu skóry oparto na najczystszych i najskuteczniejszych składnikach o synergicznym działaniu.

RRS®  HYALIFT® 35- nieusieciowany kwas hialuronowy 35 mg- Jest to wchłanialny nieusieciowany kwas hialuronowy przeznaczony do wypełniania powierzchniowych warstw skóry właściwej, o dodatkowym działaniu biorewitalizującym i nawilżającym. Zalecany pacjentom od 25 do 35 roku życia.

RRS®  HYALIFT® 75- nieusieciowany kwas hialuronowy 75 mg- Jest to bardziej stężony, wchłanialny nieusieciowany kwas hialuronowy przeznaczony do wypełniania powierzchniowych warstw skóry właściwej, o dodatkowym działaniu biorewitalizującym i nawilżającym.  Zalecany pacjentom od 35 do 45 roku życia.

RRS®  HYALIFT® 75 PROACTIVE - nieusieciowany kwas hialuronowy 75 mg +kompleks odmładzający- jest to bardziej stężony,  wchłanialny  nieusieciowany  kwas hialuronowy przeznaczony do wypełniania  powierzchniowych warstw skóry właściwej, o dodatkowym działaniu  biorewitalizującym i nawilżającym, które jest wzmocnione przez roztwór  biorewitalizujący  zawierający między innymi resweratrol i aminokwasy.   Zalecany pacjentom od 45 do 55 roku życia.